Yhteystiedot

Seinäjoen Uppa Sukuseuralle osoitettua postia voi lähettää Merja Riikoselle sähköpostitse osoitteeseen merkku.riikonen@gmail.com tai osoitteeseen Halkonevantie 200 A, 60450 Munakka tai hänelle voi soittaa numeroon 045-265 8881.

Seinäjoen Uppa Sukuseuran sihteeri-rahastonhoitaja ja osoitteenmuutokset hoitaa Merja Lamminkangas, os. Oltermanninpolku 6, 60200 Seinäjoki. Puh. 040-7615911, sähköposti merja.lamminkangas@netikka.fi.

Sukutiedoston ylläpitäjä on Pirjo Hynninen. Jos tiedossasi on lisäyksiä sukutiedostoon tai muuta uutta tietoa, ota yhteyttä Pirjoon. Pirjolle osoitettua postia voi lähettää osoitteeseen

Hietamäentie 19 A, 60510 Hyllykallio tai sähköpostitse osoitteella pirjo.hynninen@netikka.fi. Pirjolle voi myös soittaa numeroon 0500-660 302.

SUKUNEUVOSTON JÄSENET

  • Riikonen Merja, Halkonevantie 200 A, 60450 Munakka, puh. 045-265 8881, merkku.riikonen@gmail.com
  • Niemi-Nikkola Anna, Alhokallionkatu 3, 60320 Seinäjoki, puh. 050-357 9312, anna.niemi-nikkola@jippii.fi
  • Pitkänen-Koli Taina, Kasarmintie 16 A 53. 90130 Oulu, puh. 0400-925345; 08- 348579. taina.pitkanen.koli@gmail.com
  • Lamminkangas Merja, Oltermanninpolku 6, 60200 Seinäjoki, puh. 040-761 5911, merja.lamminkangas@netikka.fi
  • Leppilahti Reijo, Leppilahdentie 26, 60550 Nurmo, puh. 044-344 4567, reijo.leppilahti@netikka.fi
  • Lehtovaara Esko, Kannontie 146, 61600 Jalasjärvi, puh. 040 773 9252, esko.lehtovaara@netikka.fi
  • Kaukola Helena, Sydänmaantie 25, 63370 Taipalus, puh. 050-918 2513, hellu.posti@hotmail.com
  • Vettenranta Pirkko, Lehtikuusenkatu 11, 60100 Seinäjoki, puh. 050-530 5804, pirkko.vettenranta@netikka.fi

Varajäsenet: Jorma Kangasmäki, Raili Maaranen, Hilkka Mäkelä

Toiminnantarkastajat:

  • I Aila Yli-Hakola ja II Jaakko Rajala

Toiminnantarkastajien varahenkilöt:

  • Jukka Pasanen ja Juhani Aittomäki

MUITA YHTEYSTIETOJA:

Sukututkimusryhmään kuuluviin henkilöihin myös voi ottaa tarvittaessa yhteyttä. Tällä hetkellä sukututkimusryhmään kuuluvat Tapio Piirto, Reijo Leppilahti, Arto Marjomäki, Anna Niemi-Nikkola, Tellervo Leinonen, Merja Riikonen, Pirjo Hynninen ja Sirpa Hietikko.

Julkaisutoimikunta ja järjestelytoimikunta kootaan tarvittaessa sukuseuran hallituksen toimesta.

Seinäjoen Uppa-seuran tilinumero on FI85 5419 0120 0879 31. Tili on Etelä-Pohjanmaan Osuuspankissa.